×

Hizmetlerimiz

Firmamız, jeoradar çalışmalarında, İsveç yapımı “Geoscanner Sweden AB” marka “AKULA 9000″ kontrol ünitesi ve yine “Geoscanner” marka 70-200-300-1000 MHz kapalı sistem GPR antenlerini kullanmaktadır.

Geoscanners AB ürünü GPR sistemleri, şu anda en kompakt ve başarılı GPR sistemlerinden biridir. Sistemler eş zamanlı ham veri akışını üzerindeki ekrandan iletir. Bu sayede çalışma sırasında gözlemlediğiniz ham veriden yola çıkarak gerekirse çalışmanın seyrini değiştirebilir veya yeni tarama modelleri oluşturabilirsiniz. Çalışma sırasında kolaylık sağlayan bir diğer husus ise Geoscanners AB’nin sunduğu önemli özelliklerden biri olan “air-coupled” yani yere temas etmeyen antenleri de sunmasıdır. Bu sayede anteni tespit ettiğiniz profiller boyunca hareket ettirirken araziden karşılaşacağınız engellere çok fazla takılmazsınız. Bir diğer farklı anten elektroniğine sahip “horn” özellikli antenler de sunulmaktadır. Bu sayede anteni bir araca yerleştirip seri veri toplayabilirsiniz.

Fakat unutulmamalıdır ki ham veri, konusunda uzman kişilerce GPR’a özel veri – işlem yazılımlarında işleme tabii tutulup yorumlanmalıdır. Yine Geoscanners AB kendi veri – işlem yazılımı olan GPRSoft Pro ve 3D’yi de sunmaktadır.

Jeoradar (Yer Radarı / GPR) ile Arkeolojik Kalıntı Tespiti

Detaylı Bilgi

Jeoradar (Yer Radarı / GPR) ile Altyapı Tespiti

Detaylı Bilgi

Jeoradar (Yer Radarı / GPR) ile Tarihi Yapı Çalışmaları

Detaylı Bilgi

Zemin Etüt

Detaylı Bilgi

Jeoradar (Yer Radarı / GPR) ile Kazık Tespiti

Detaylı Bilgi

Jeoradar (Gpr) Eğitimi

Detaylı Bilgi